vesti24.mk

Tag : домашен притвор

ВЕСТИ

Мицкоски пред време ги разобличи – куќен притвор за Рашковски

admin
Кривичниот суд одреди домашен притвор за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, кој денеска беше приведен за случајот со набавката на софтверот за сообраќајни...
МАКЕДОНИЈА

Мукоски, Василески и Чавков одат во домашен притвор

Ferad Aruc
Врховниот суд на Република Македонија донесе одлука по предметот Вкж1.бр.6/2018, во врска со настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година. За...
МАКЕДОНИЈА

Екс-градоначалникот на Ѓорче доби домашен притвор

admin
Поранешниот градоначаник на Ѓорче Петров, Сокол Митровски доби домашен притвор. Поранешниот градоначалник на Ѓорче Петров, Сокол Митровски, вчера беше приведен, заедно со уште осум лица кои...