vesti24.mk

Tag : домаќин

ВЕСТИ ЗАБАВА СВЕТ

Израел нема пари за Евровизија, денес истекува рокот за плаќање на гаранцијата

Ferad Aruc
Главниот град на Австрија би можело да биде домаќин на Евросонг догодина, иако Израел победи на годинашниот Избор за песна на Евровизија, шпекулираат австриските медиуми....