vesti24.mk

Tag : дом

ЗАБАВА

Не ви требаат скапи средства: Исчистете го домот со овие три состојки, сигурно веќе ги имате

admin
Скапите средства за чистење не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи кои веќе ги имате дома и се многу поевтини. Сода бикарбона...
ЗАБАВА

ВНИМАВАЈТЕ: Овие невидливи токсини ги имате дома, а ве трујат вас и вашето семејство

admin
Дали некогаш сте помислиле дека сте повеќе заштитени дома од штетна токсична изложеност отколку кога сте надвор? Всушност, воздухот во затворените простории обично содржи повисоки...
ЗАБАВА

ФОТО: Змија со „100 заби“ и долга три метри слободно и шетала низ домот!

admin
Питон долг три метри и тежок околу осум килограми уловен е во една куќа во Бризбеј во Австралија, откако сопственикот го забележал како им се...
ЗАБАВА

Овие три работи треба да ги фрлите од вашиот дом: Влијаат врз вашиот мир и прават да се чувствувате лошо

admin
Како што пишува mydoiman.com начелата на фенг шуи, многу јасно укажуваат кои предмети треба да ги задржиме, а од кои треба да се ослободиме. Според Енџи Чо,...
ВЕСТИ

ЗДАНИЕ ОПКОЛЕНО СО БОДЛИКАВА ЖИЦА: Турските медиуми објавија во каков раскош живее Седат Пекер, пред влезот има и топ! (ФОТО)

admin
Седат Пекер мафијашот на кого македонското МВР му издало и македонски пасош под името Џадин Амедовски се уште е топ тема во регионалните медиуми, а...
ЗАБАВА

Еве зошто не треба да ги убивате пајаците во вашиот дом: Истражувачите откриваат колку се корисни!

admin
Науката откри зошто не треба да убиваме пајаци. Тие се всушност важен дел од природата, како и нашиот затворен, домашен екосистем. Многу луѓе на своите...
ЗАБАВА

Сите ја правиме истата грешка: Овие 4 работи во домаќинството ретко се чистат, а претставуваат легло на бактерии

admin
Честопати, при чистење на куќата, не обрнуваме жвнимание на овие предмети, а треба. Добро е да се знае дека ниту дома не сме заштитени од...
ЗАБАВА

НЕ ЈА ФРЛАЈТЕ КОРАТА ОД БАНАНА: Еве како може да ја искористите во домот

admin
Кората од банана завршуваво корпата за отпадоци, но има многу начини како може да ја искорите во домот. Исполирајте ги чевлите Заборавете ги класичните креми...
ЗАБАВА

Ако сакате позитивна енергија во вашиот дом, проверете дали овие работи ви се неправилно наместени

admin
Доколку сакате да имате среќа и позитивна енергија во домот, потребно е да ги наместите предметите правилно. Доколку имате нешто од овие предмети и доколку...
ЗАБАВА

Експертите тврдат: Вашиот дом е жариште на Ковид 19! Како да се заштитите?

admin
Ова е уште една студија што нè потсетува колку е заразен Ковид-19 и колку е тешко да се спречи заразување други ако некој живее во...
ЗАБАВА

Избркајте го стресот од вашиот дом, со овие совети лесно ќе го постигнете тоа

admin
Домот е местото каде минуваме најголем дел од нашето време и каде се трудиме да го најдеме спокојот по напорниот ден и напорните ситуации кои...
ЗАБАВА

Добро е да ги имате дома: Растенија што го прочистуваат воздухот во домот

admin
Во пресрет на постудените времиња во годината, а во однос на запазувањето на свежината и чистиот воздух во домот, стручните лица препорачуваат одгледување кактуси, алое...