vesti24.mk

Tag : Дојде живот

МАКЕДОНИЈА

Миле Јанакиески до присутните во судницата: „Дојде живот“!

Ferad Aruc
За време на паузата за судењето за насилството во Општина Центар, во кое меѓу обвинетите се експремиерот Никола Груевски и ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...