vesti24.mk

Tag : Дојрани

ВЕСТИ

Граничните премини кон Грција отворени, сообраќајот нормализиран

admin
Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, денеска е нормализиран, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија....
ВЕСТИ

Преку „Дојрани“ и „Ники“ само пеш, на „Евзони“ повремено со автомобил

admin
Поради штрајк на грчките цариници, од изутрина во пет часот се затворени за сообраќај граничните премини „Дојрани“ и „Ники“ и се пропуштат само пешаци, а...