vesti24.mk

Tag : дојран

ЗАБАВА

Странците ќе ни се смеат на излез од Дојран: Погледнете каква грешка е направена на поставената табла (ФОТО)

admin
На излезот од Дојран ќе ве пречека табла на која пишува „Довидување“! Но, туристите од странство, малку ќе се збунат кога ќе го прочитаат поздравот...
ТРАВЕЛ

Дојран – градот што воскресна…

admin
Преубави плажи, комфорни хотели, локални специјалитети, забава за сите посетители, културно историски локалитети… Колку само неоткриена убавина и можности крие овој наш туристички бисер.. Некој...