vesti24.mk

Tag : Драган Симоновски

МАКЕДОНИЈА

Апсењето на Симоновски, борба за превласт во СДСМ: Шеќеринска сака да го „елиминира“ Спасовски

Ferad Aruc
Додека МВР молчи, јавноста е преплавена со неофицијални информации поврзани со случајот на приведениот најблизок соработник на Оливер Спасовски, односно негов личен советник. Станува збор...