vesti24.mk

Tag : дрва

ЗАБАВА

Овие дрвја не треба да растат во близина на вашиот дом, носат несреќа

admin
Домовите, особено куќите сместени во поприродни средини секогаш се опкружени со многу дрвја. Најчесто станува збор за овошки, но градинарите неретко се склони и да...
ЗАБАВА

Ова е најчудната шума на светот: Тука дрвјата растат наопаку (ВИДЕО)

admin
Скриено на планинините Тјан Шан во Казахстан се наоѓа езерото Каинди. Настанало по земјотрес кој се случил во 1911 година и претставува едно од најнеобичните...
ЗАБАВА

Ако се греете на дрва не ја фрлајте пепелта, многу е корисна: Дознајте што можете да правите со неа

admin
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...
ЗАБАВА

Ако се греете на дрва, не ја фрлајте пепелта: Многу е корисна, дознајте што можете да правите со неа

admin
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...
ЗАБАВА

Мигранти зеле дрва за огрев од затворено кафуле и оставиле 10 евра

admin
Група мигранти, кои од Турција стигнале во Грција, во селото Неа Виса во близина на грчко-турската граница кај Еврос за да се стоплат во текот...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Татко на седум деца од Берово завршил во затвор, за една количка дрва

Ferad Aruc
Четири дена одлежал во штипскиот затвор за украдена една количка дрва. Ова е казната која ја добил Рушид од Берово, кој соочен со немаштијата и...