vesti24.mk

Tag : Државна комисија за спречување на корупција

ВЕСТИ

Aнтикорупциска повтори: Заев не може да биде и премиер и министер- тоа се нecпојливи функции

admin
Државната комисија за спречување на корупција уште еднаш повтори дека Зоран Заев не може истовремено да ги извршува функциите премиер и министер за финансии. -Укажуваме...