vesti24.mk

Tag : Дурмо турс

ВЕСТИ

Сведоци од автобусот на „Дурмо Турс“: Возачот во неколку наврати разговараше на телефон и воопшто не сопираше

admin
Денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци во која на 13 февруари годинава загинаа 16 патници. На рочиштето се...