vesti24.mk

Tag : духовден

ЗАБАВА

Петок пред Духовден: Oва се обичаите што треба да ги испочитувате

admin
Духовден е еден од најголемите 12 христијански празници. Се нарекува уште и Педесетница и е еден од најрадосните и најсветли празници во христијанството во кој...
ВЕСТИ

До утре ќе се знае дали ќе има нови рестриктивни мерки против Ковид-19

admin
Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот празник Духовден....
ВЕСТИ

Утре е Духовден: Жени, никако не правете го ова на овој голем христијански празник

admin
Црковниот празник посветен на слегувањето на Светиот Дух на апостолите, кој се празнува 50 дена по Велигден е еден од најголемите празници кои Македонската православна...