vesti24.mk

Tag : европа

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ова е најефтиниот електричен автомобил во Европа – има кожна ткаенина направена од ова необично растение !

admin
Почетната цена е исто така позната. И тоа изнесува 9.999 евра за овој минијатурен автомобил на ниво на скоро двојно поскап Смарт. Сепак, овој автомобил...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Арсовски: Додека сите други влади во регионот и во Европа се борат што повеќе да снабдат вакцини, оваа влада е заинтересирана да спроведе политички попис

admin
„Оваа влада прави се наопаку од она кое што треба да го прави. Додека сите други влади во регионот и во Европа се борат што...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Апликацијата за запознавање на Фејсбук „дејтинг“ наскоро достапна и во Европа

admin
Компанијата Фејсбук објави дека ќе ја лансира апликацијата за запознавање „Фејсбук дејтинг“ во 32 европски земји. Таа апликација требаше да биде достапна за Европејците порано,...
ВЕСТИ СВЕТ

Макрон: “Ситуацијата во Европа е како пред Втората светска војна, мораме да се спротивставиме”

Ferad Aruc
Францускиот претседател Емануел Макрон изјавил дека ситуацијата во Европа е како во триесеттите години на минатиот век, истакнувајќи дека мораме да се спротивставиме на тоа....
ВЕСТИ СВЕТ

Се шири опасна дрога во Европа: Ги претвора луѓето во “зомби” и им дава неверојатна сила, а последиците се ужасни

Ferad Aruc
Велика Британија се бори со голем број насилни психотични пациенти кои користат синтетичка дрога позната како “мајмунски прав”. Во последните две години речиси секојдневно се...
Uncategorized ВЕСТИ

Сорос повторно ја шокира Европа: ЕУ е во егзистенцијална криза! Давам 700.000 фунти да се одржи нов референдум за Брегзит

admin
Нестабилниот долар и повлекувањето на капиталот од пазарите во развој, можат да доведат до уште една голема финансиска криза, предупредува американскиот милијардер со унгарско потекло,...
БАЛКАН ВЕСТИ

(Фото)Ова никој не го забележа: Српските претставници на Евровизија со скриени пораки во настапот

admin
Сценскиот настап на нумерата „Нови деца“, која е представуваше Србија, изобилуваа голем број на симболи. Самата песна носи важна порака, а сценските детали многу од...
МАКЕДОНИЈА

Пријавете се за стипендии за студиско усовршување во Р.Словачка!

Ferad Aruc
Конкурс за доделување на стипендии во времетраење од 30 (триесет) месеци за студиско усовршување на студенти на редовни, магистерски и докторски студии во Република Словачка...
СВЕТ

“Accuwather” објавил голема прогноза за пролет на Балканот

Ferad Aruc
Топлите пролетни температури многумина ги очекуваат со воодушевување, но тие со себе во некои делови на Европа, посебно на Балканот, ќе донесат опасни олуји и...
СВЕТ

БОГАТИТЕ ВО ЖЕСТОКА ПАНИКА: Европа ги укина банкарските тајни за сите-па дури и во Швајцарија!

Ferad Aruc
Готово е со банкарските тајни во Европа, а даночните власти на секоја држава веднаш ќе знаат се за сите отворени сметки, изјавил Пјер Московски, комесар...
АВТОМОБИЛИ

Кои се најпродавани возила во земјите во Европа?

Ferad Aruc
Во текот на 2017 година во европските земји се продадени 15.631.678 автомобили, а најбарани биле моделите на Volkswagen (3.717.566), додека најпродаван е Golf. Непишано правило...
ЖИВОТ

Борба за гола егзистенција: Македонци во потрага по работа со бугарски пасош

Ferad Aruc
Бугарското државјанство му ги отворила европските порти на Александар Малденовски.Откако го земал пасошот заминал за Шведска, но се вратил во Македонија. „Бев решен да заминам...