vesti24.mk

Tag : еден ден

ЗАБАВА

КИНЕЗИТЕ РЕКОРДЕРИ: Вака се гради десеткатница за само еден ден (ВИДЕО)

admin
Кина за еден ден, односно за само 28 часа изградила10 катница, а видеото од изградбата со брзина на светлината го заобиколи светот. Имено, деловите од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Неспособноста на Владата на дело: За шест недели во Македонија се вакцинирале околу седум илјади лица, а во Србија толку за еден ден

admin
Тоа што за 6 недели во Македонија се вакцинирани само околу 7.000 лица, а само вчера во Србија бесплатно се вакцинираа над 2.000 македонски државјани...