vesti24.mk

Tag : Единствена Македонија

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Единствена Македонија: Владата прави кривично дело со буџетското финансирање на кампањата за референдумот

Ferad Aruc
Единствена Македонија и македонскиот народ се шокирани од информацијата дека Собранието и Владата ќе водат референдумска кампања со буџетски средства, се вели во соопштението на...
МАКЕДОНИЈА

„Единствена Македонија“ го предупреди Талат Џафери

Ferad Aruc
Единствена Македонија“ изразува вознемиреност од, како што велат, заканувачката изјава на Талат Џафери дека Законот за употреба на јазиците не може да има иста судбина...