vesti24.mk

Tag : Еквадорска Амбасда

СВЕТ

Од еквадорската амбасада не можат да издржат: Асанж не се тушира, јаде со раце и носи иста облека со денови

Ferad Aruc
Расте незадоволството кај вработените во еквадорската амбасада во Лондон каде што од 2012-та година живее основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Тие отворено се побунија поради...