vesti24.mk

Tag : Економиај

ЕКОНОМИЈА СВЕТ

ТРАМП ЌЕ ИГРА НА КАРТАТА НА ПОЕВТИН ДОЛАР ЗА ДА ГО ПОТТИКНЕ АМЕРИКАНСКИОТ ИЗВОЗ

Ferad Aruc
Доларот падна на најниско ниво во однос на еврото по изјавата на министерот за финансии на САД, Стивен Манучин дека послабата валута на краток рок...