vesti24.mk

Tag : еко катастрофа

ЗАБАВА

Еко-катастрофа: Потребни се 450 години за да се разградат маските

admin
Се проценува дека 1,56 милијарди заштитни маски оваа година завршиле во океаните ширум светот поради пандемијата „Covid-19“, што остава сериозни последици врз морските животни и...