vesti24.mk

Tag : ЕК

ВЕСТИ

Мицкоски до Гертруд вoн дер Лејен: Заедно ќе работиме за интегрирање на мојата земја во семејството на ЕУ поради европската перспектива на целиот регион

admin
Во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ сакам да Ви ја честитам номинацијата за нов претседател на Европската Комисија која треба да ја...
МАКЕДОНИЈА

ЕУ без консензус за проширување, оптимизмот на функционерите на ЕК не доживеа исход

Ferad Aruc
Министрите за надворешни работи на земјите членки на европската унија со поделени мислења во однос на предлогот на Еврокомисијата за пропширување на границите на унијата...