vesti24.mk

Tag : елеанор

Uncategorized

Американците ги очекува метеоролошка бомба: Сите се плашат од необичните временски прилики, на сила е вонредна состојба

Ferad Aruc
Метеоролозите најавуваат обилни врнежи на снег – од неколку сантиметри на час, а бурата ќе биде зголемена од таканаречената „метеоролошка бомба“ – појава кога притисокот...
СВЕТ

Северозапдна Европа зафатена од бурата Елеанор (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Делови од северозападна Европа минатата ноќ и денеска се зафатени од бурата Елеанор, која предизвика прекини во електричната енергија и проблеми во авионскиот сообраќај. Силниот...