vesti24.mk

Tag : електричен автомобил

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ова е најефтиниот електричен автомобил во Европа – има кожна ткаенина направена од ова необично растение !

admin
Почетната цена е исто така позната. И тоа изнесува 9.999 евра за овој минијатурен автомобил на ниво на скоро двојно поскап Смарт. Сепак, овој автомобил...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Епл“ и „Хјундаи“ ги здружуваат силите за самоуправувачки електричен автомобил

admin
Јужнокорејскиот производител на автомобили „Хјундаи“ и американскиот технолошки гигант „Епл“ наскоро би можеле да го финализираат договорот за производство на самоуправувачки електрични автомобили, а лансирањето...
ЗАБАВА

Првиот македонски електричен автомобил ЗАС Г20 на страниците на „Њујорк тајмс“

admin
Првиот електричен автомобил ЗАС Г20 произведен и развиен во нашата земја се најде на страниците на „„Њујорк тајмс“ опишувајќи го како трансформација на малиот култен...