vesti24.mk

Tag : електрична енергија

ВЕСТИ

Граѓаните денеска на нови протести и блокади против покачувањето на струјата

admin
Во Скопје, Тетово, Прилеп, Битола, Кичево… за денеска (21 август) се најавени нови протестни собири и акции против одлуката на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ)...