vesti24.mk

Tag : елетромотоцикл

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Изработен првиот елетромотоцикл на ЗД печатач: Потребни биле три дена и 2.600 долари

admin
Компанијата „БигРеп“ го произведе првиот елктромотоцикл изработен со помош на 3Д печатач, јави Би-Би-Си. Мотоциклот се состои од 15 делови, од кои само моторот и...