vesti24.mk

Tag : Елка

ЗАБАВА

Новогодишна елка која се јаде, рецепт кој ќе му се допадне на целото семејство (ВИДЕО)

admin
Новата година е на прагот, а ние ви предлагаме да подгответе најдобри јадења што ќе ги разубават вашите празници Овој рецепт не бара многу време...
ЗАБАВА

Кое е вистинското место за да ја поставите елката и како да украсите – ова се совети по Фенг шуи

admin
Древната кинеска техника за уредување на просторот, Фенг шуи препорачува за време на новогодишните празници домот да ви биде украсен со боите на оганот, за...
ЗАБАВА

Рецепт на денот: Новогодишна елка со Нутела (ВИДЕО)

admin
Печењето на совршени празнични печива знае да биде предизвик и авантура, посебно ако го имате вистинскиот рецепт. Замислете си го мирисот кој ќе се прошири...
ЗАБАВА

Ова е навидум обична елка, но погледнете подобро од што е направена (ВИДЕО)

admin
Погледнете го божиќното дрво направено од илјадници Лего коцки. Дрвото е високо 8 метри, а дури и подароците под „елката“ се направени од популарните коцки. Изработката...
ЗАБАВА

Елката доби конкуренција: Пристигнаа новогодишни светилки за бради (ФОТО)

admin
Доколку помисливте дека се потрошени сите идеи со кои Новата година може да биде уште помагична, подобра и интересна, сте се излажале бидејќи очигледно празниците...
ЗАБАВА

Ќе ви донесе куп среќа: Во пресрет на празниците, не е сеедно каде ја поставувате елката

admin
Времето на празниците може да биде многу стресно како за домашниот буџет така и за припремата и еуфоријата. Фенг шуи не само што помага во...