vesti24.mk

Tag : Ентони Џошуа

Uncategorized

Ентони Џошуа – Владимир Кличко натпреварт беше неверојатен! ВИДЕО

admin
27-годишниот британски боксер Ентони Џошуа, победувајќи го Владимир Кличко стана сопственик на ременот ВБА. https://youtu.be/MAx1xSjdHfU...