vesti24.mk

Tag : епидемија

ВЕСТИ

Со коронавирус се заразиле 155.418 македонски граѓани, дознајте колку активни случаи има во вашиот град

admin
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.418, бројката на оздравени пациенти е 149.496, на починати е 5.458, а бројот...
ЗАБАВА

Можно ли е новиот кинески корона вирус да стане глобална епидемија?

admin
Она што започна во средината на декември како мистериозно респираторно заболување во Кина, сега уби најмалку шест лица, заболеа стотици повеќе и се шири во...