vesti24.mk

Tag : ЕПП

ВЕСТИ

Ова се пораките од лидерите на ЕПП самитот во Загреб: Мицкоски порачува дека Македонија припаѓа на европското семејство

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера и денеска присуствуваше во Загреб во рамки на самитот на Европската Народна Партија. Освен Мицкоски на самитот на ЕПП...
ВЕСТИ

Ѓорчев: Големи честитки до Фон Дер Лејен, германската ЦДУ и Европската народна партија

admin
Големи честитки за Урсула Фон Дер Лејен, германската ЦДУ и Европската народна партија испрати вечерва пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ; Влатко Ѓорчев. „Мајка на 7 (седум) деца:...