vesti24.mk

Tag : ЕП

СПОРТ

Драматичен натпревар против Чешка: Водевме цел натпревар, а на крајот промашивме пенал за нерешено (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Нашата ракометарна репрезентација во супер драматичен меч доживеа пораз од Чешка со 25-24 во вториот меч од втората фаза во Вараждин. Избраниците на Раул Гонзалес...
СПОРТ

Ова е распоредот на натпревари на нашите ракометари на ЕП во Хрватска

Ferad Aruc
Во петок на 12-ти јануари, започнува Европското првенство во ракомет, на кое ќе учествува и македонската ракометна репрезентација. Првенството ќе трае до 28-ми јануари, а...