vesti24.mk

Tag : Ердоган

СВЕТ

Ердоган: Ние ја признаваме Македонија под уставното име

Ferad Aruc
„Тука не постои двоумење. Ние бевме првата земја која ја признавме под уставното име. Каде сме денес, таму и ќе се наоѓаме и понатаму. Турција...
СВЕТ

Ердоган разговараше телефонски со папата Франциско

Ferad Aruc
Папата и турскиот претседател исто така го нагласија и значењето на заедничките напори во заштитување на статусот на Кудс, вели изворот, кој зборуваше под услов...
ВЕСТИ СВЕТ

ПАНИКА НА БИНАТА: Обожавател сакаше да го прегрне Ердоган, а потоа настана хаос (ВИДЕО)

admin
Обожавателот на Ердоган се обидел да го прегрне турскиот претседател, но тоа не му било дозволено од телохранителите, кои веднаш го привеле. Непознат маж кој...
СВЕТ

Ердоган жестоко ја нападна Европската унија: Ќе ја воведам смртната казна без размислување!

admin
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган синоќа ги зајакна нападите против Европската унија, истанувајќи дека Турција мора да оди по сопствениот пат и вети дека ќе...
Uncategorized

Бешикташ шампион на Турција во сезоната 2016-2017

admin
Претседателот  Реџеп Тајип Ердоган и премиерот Бинали Јилдирим им честитаа на фудбалерите на Бешикташ на шампионската титулаç Фудбалерите на Бешикташ ја освоија шампионската титула во...
Uncategorized

Ердоган за ситуацијата во Македонија: Насилството не е решение

admin
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ги опиша како алармантни настаните во Македонија, додавајќи дека насилството не може да биде излез од никаков проблем, соопшти приватната...