vesti24.mk

Tag : ЕРТ

Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Коѕијас изрази убеденост и надеж дека во наредните денови може да дојде до решение на прашањето за името

admin
Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, во вечерашното интервју за грчката државна телевизија ЕРТ, изрази убеденост и надеж дека во наредните денови може...