vesti24.mk

Tag : Етиопија

ЗАБАВА

Во Етиопија се наоѓа „најмртвото“ место на Земјата

admin
Француски научници докажаа дека на некои места не е возможно да виреат какви и да било организми. Стручните лица нагласуваат дека, имајќи предвид дека водата...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) ПОЗНАТАТА ПЕСНА И ВО АФРИКА: Во Етиопија ја пеат Македонско девојче…

admin
Познатата песна „Македонско девојче“ ја пеат и во Етиопија. – Еве како ја пееме „Македонско девојче“, на гости кај Сурма, со домородните луѓе на границата...
ЖИВОТ

Новото откритие може да промени сè што знаеме за човековата еволуција

admin
Проучувањето на ДНК примероците на предците на современиот човек покажаа дека нашиот вид е многу постар отколку што се мислеше досега. Студијата дошла до заклучок...