vesti24.mk

Tag : ЕУРОДИЗЕЛ

МАКЕДОНИЈА

Поскапија горивата?

admin
Ново, благо покачување на цената на горивата можеме да очекуваме со новата корекција на Регулаторната комисија за енергетика, закажана за денеска. Според последните ценовни движења,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нова цена на горивата во Македонија

admin
Дизел горивото пред две недели поскапе за два денара по литар, а цената на бензините остана иста. Со одлуката се изврши зголемување на рафинериските и...
Uncategorized

Бензините поскапуваат за денар, дизелот за …

admin
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...