vesti24.mk

Tag : Еуростандард банка

ВЕСТИ

Оштетените штедачи: Зошто Љупчо Николовски молчи за високиот криминал и корупција во Еуростандард банка?

admin
Потпретседателот на Владата Љупчо Николовски најави жестока и некомпромисна борба со криминалот и корупцијата во државата, најавувајќи ја 2021-ва за антикорупциска година. Ја потврди и...
ВЕСТИ

Како деловно неактивна фирма добила кредит од 380 илјади евра од Еуростандард банка?

admin
Оштетените штедачи на Еуростандар банката преку соопштение до јавноста прашуваат како деловно неактивна фирма добила кредит од 380 илјади евра до банката? „Фирма со еден...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев призна, фирма на Вице вмешана во криминал од 200 милиони евра, земала кредити од пропаднатата Еуростандард банка

admin
Зоран Заев призна, фирма на Вице Заев е вмешана во криминал тежок 200 милиони евра. Имено фирма каде Вице Заев е косопственик земала кредити од...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Вработените во Пошта загрижени од состојбата по пропаѓањето на Еуростандард: Бараат итна средба со премиерот

admin
Синдикатот на Пошта на Македонија изразува загриженост од состојбата во работењето на комапнијата, особено по прекинот на работењето на платниот промет во 330 поштенски единици,...
ВЕСТИ

Сител: Министерката за финансии до детали ја знаела состојбата во Еуростандард банката

admin
На сметките на министерката за финансии Нина Ангелoвска во пропаднатата ЕУРОСТАНДАРД банка има нешто над 8.300 евра. Поголем дел од нив се на денарската сметка,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Пропаѓањето на Еуростандард банка е поради скриени бизнис интереси на одредени структури блиски до власта, обвинителството молчи

admin
Факти на денот:1. Пропаѓањето на Еуростандард банка е поради скриени бизнис интереси на одредени структури блиски до власта, обвинителството молчи.2. СДСМ кокаинска, директор на Шилегов...