vesti24.mk

Tag : ЕУ кодекс

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Социјалната мрежа ТикТок се придружува кон ЕУ Кодексот против говор на омраза

admin
ТикТок, една од најпопуларните социјални мрежи, најави дека се придружува кон Кодексот против нелегален говор на омраза на ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел....