vesti24.mk

Tag : жаклина пешевска

ВЕСТИ

Пешевска: Штабовите во Кочани и Чашка полни со жени- следува победа на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска попладнево беше во посета на општинските комитети на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Чашка и...
ВЕСТИ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со народот: Граѓаните на општина Гази Баба видоа што значи градоначалник од СДСМ- 4 години нема реализација на нови проекти

admin
Во рамки на акцијата “Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со народот”, попладнево заедно со претседателот на ОК Гази Баба, Бобан Стефковски, остваривме средба со граѓани во населеното...
ВЕСТИ

Пешевска со јавен апел до Георгиевски: Откажете се од намерата да ослоботите приватен инвеститор од плаќање на комунавли од 2 милиони евра!

admin
Како Пратеник, а особено како граѓанин на Општина Гази Баба, загрижена сум за повторната намера на градоначалникот на Општина Гази Баба Борис Георгиевски, да со...
ВЕСТИ

Пешевска: Средба со граѓани во Колонија и Јурумлери- пратениците на ВМРО-ДПМНЕ помеѓу граѓаните

admin
Средба со граѓани во Колонија и Јурумлери! Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, помеѓу граѓаните!, напиша пратеничката Жаклина Пешевска на Фејсбук. -Попладнево, заедно со претседателот на ОК Гази...
ВЕСТИ

Пешевска: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ 8-ми март го посветува на вработените на Инфективната клиника во Скопје (ФОТО)

admin
Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук пишува дека овој ден унијата и го посветува на вработените на Инфективната...
ВЕСТИ

Пешевска: Oсвен македонско, не поседувам никакво друго државјанство- Джамбазки што поскоро да прифати дека постои Република Македонија во која живее македонски народ

admin
Претседателката на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска со реакција на објава на бугарскиот политичар Ангел Джамбазки. -РЕАКЦИЈА НА ОБЈАВАТА НА БУГАРСКИОТ ПОЛИТИЧАР АНГЕЛ...
ВЕСТИ

Пешевска во посета на Крива Паланка, Ранковце и Кратово

admin
Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска попладнево беше во посета на Општинските комитети на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Крива Паланка, Ранковце...
ВЕСТИ

Пешевска од Велес: Жените од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат носители на промените во Македонија

admin
Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска, попладнево беше во посета на општинските комитети на Унијата на жени во Чашка, Градско и Велес....
ВЕСТИ

Колони возила со македонски знамиња: Граѓаните на Пробиштип бараат оставка од Владата

admin
Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше во Пробиштип. „Граѓаните беа на нозе и покрај лошото време и дождот. Колони возила со македонски знамиња. И од...
ВЕСТИ

Пешевска со честитка по повод роденденот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

admin
На денешен ден, пред точно 23 години е формирана Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ. Во овие 23 години, Унијата на жени била стожерот на единството...
ВЕСТИ

Пешевска апелира: Хронично болните и бремените жени да се ослободат од работа

admin
Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека од ден за ден бројот на заболени и починати од Ковид-19 се зголемува, болниците се...