vesti24.mk

Tag : жени

ЗАБАВА

Кога ќе го соблечете градникот по напорен ден на работа: Ситници кои будат олеснувања кај жените секој ден

admin
Во текот на денот, со голема брзина ни доаѓаат мисли кои исто толку брзо потоа си одат, а бројните обврски нè тераат да ги завршуваме...
ЗАБАВА

Бил невидлив за жените, сега не може да се „одбрани“ од нив: Променил само една работа во изгледот! (ФОТО)

admin
Гвилум Пиу изгледал потполно просечно, а потоа сменил една работа и ги полуде жените ширум светот! Кога ќе ја погледнете неговата стара фотографија, го гледате...
ЗАБАВА

Што треба да знаат жените за ракот на дојка во своите 30-ти и 50-ти

admin
Редовните прегледи можат да помогнат во рано откривање на рак, зголемувајќи ги шансите за успешно лекување на болеста, велат германските експерти. Еве што треба да...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мажите и жените се љубоморни поради различни причини и постои научно објаснување зошто е тоа така

admin
Љубомората е многу силно чувство што во голема мера влијае на начинот на кој човекот размислува и се однесува. Иако се тврди дека е заедничка...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зошто жените споделуваат со пријателките детали за интимните односи?

admin
Жените разговараат со пријателките за сѐ, па дури и за најинтимните детали од постелата и со тоа треба да се помирите. Ако пријателките на вашата...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зошто жените споделуваат со пријателките детали за интимните односи?

admin
Жените разговараат со пријателките за сѐ, па дури и за најинтимните детали од постелата и со тоа треба да се помирите. Ако пријателките на вашата...
ЗАБАВА

Овие четири карактеристики ги прават жените посебно привлечни

admin
Четири особини кај жените се особено привлечни за мажите, зашто привлечноста е многу повеќе од физичка убавина. Физичкиот изглед односно надворешната убавина е само дел...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Кој прв го губи интересот за секс во долгите врски – мажите или жените?

admin
Резултатите од ова изненадување навистина ќе ве изненадат. Ништо не е така како што мислиме. Општо важи мислењето дека жените имаат помала желба за секс,...
ЗАБАВА

Жените полесно се здебелуваат од мажите, ова е причината

admin
Во некои делови на светот, екстремната дебелина е почеста кај жените отколку кај мажите, покажуваат податоците од Светската здравствена организација. Во новото истражување е утврдено дека...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мажи кои речиси никогаш не ѝ здодеваат на жената

admin
Навиката, рутината, монотонијата… честопати доведуваат до состојба кога партнерите губат интерес еден за друг. Но, некои мажи, на пример знаат да ги избегнат тие замки...
ЗАБАВА

Еве зошто жените полесно се дебелеат од мажите, а потешко слабеат

admin
Во некои делови на светот, екстремната дебелина е почеста кај жените отколку кај мажите, покажуваат податоците од Светската здравствена организација. Во новото истражување е утврдено дека...