vesti24.mk

Tag : Жерар Пике

СПОРТ

Беко го продолжува и проширува договорот за спонзорство со ФК Барселона

Ferad Aruc
Беко, водечкиот бренд за апарати за домаќинство во Европа го објавува продолжувањето на спонзоството на ФК Барселона, кое ќе приложи бројни возбудливи заеднички иницијативи во...
ЗАБАВА

Се исплашила од затвор: Шакира платила огромна сума на пари откако ја обвиниле за затајување на данок!

Ferad Aruc
Пејачката ги “наполнила џебовите” на шпанските власти. По проблемите со кои Шакира се соочила, а се однесуваат на затајување на данок за што ја обвиниле...