vesti24.mk

Tag : Живот и стил

ЗАБАВА

Ови фрази може да ви го уништат бракот, избегнувајте ги!

admin
Психологот Лана Јеркендер во текстот ја опишува секоја фраза што може сериозно да го наруши бракот и семејството. Наметнување вина: „Повторно не ги избриша нозете...
ЗАБАВА

Среќен именден Дамјан – Се празнуваат големите господови лекари Св.Козма и Дамјан, ова се обичаите

admin
Денеска е Св. маченици и бесребреници Козма и Дамјан. Браќата Козма и Дамјан потекнуваа од Рим. Беа крстени уште во детството и воспитани во христијански дух....
ЗАБАВА

Истражување: Пациентите откако ќе се излечат од коронавирус се соочуваат со ОВИЕ тешки последици

admin
Пациентите кои заздравиле од Ковид- 19, со недели, па и месеци, потоа продолжуваат да имаат последици во форма на хроничен замор, отежнато дишење, болка во...
ЗАБАВА

Послушајте ги овие совети за да се поврзете со вашето дете!

admin
Дури и кога прави сѐ што е потребно за своето бебе да биде безбедно и здраво во матката, сепак понекогаш мајката чувствува дека нешто недостасува....
ЗАБАВА

Знаци дека сте емоционално нестабилни и како да се ослободите од стресот!

admin
Емоционалната исцрпеност не е шега и може да се маскира во различни видови стрес. Време е да препознаете кога сте на работ на вашата издржливот...
ЗАБАВА

Виролог со ново тврдење: Еве колку време се заразни капките кои содржат коронавирус

admin
Британскиот виролог Венди Баркли изјави дека лабораториските испитувања покажуваат оти капките кои содржат коронавирус во воздухот можат да останат заразни еден час. Затоа е значајно...
ЗАБАВА

Среќен именден Петар, Петре, Петра, Петранка

admin
Денеска е Св. апостоли Петар и Павле – Петровден. Со овој празник завршува еден од четирите повеќедневни пости во годината, кој е врзан за празникот...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Дали ви е познат овој начин на обликување на веѓите?

admin
Обликувањето на веѓите со конец е популарен природен метод и дава одлични резултати. Во моментов, и во нашата земја и во светот, постојат бројни начини...
ЗАБАВА

Еве ја тајната позади познатитот мал црн фустан на принцезата Дијана!(ФОТО)

admin
После шокантното јавно признание на принцот Чарлс дека ја измамил принцезата Дијана и тајно одржувал врска со Камила Паркер Боулс, на кого ја подарувал нејзината...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Починаа сијамските близначиња кои делеа едно тело и две срца

admin
Сијамските близначки, девет дена по раѓањето починаа во период од три часа. Двете сестри, сијамските близначки, кои делеа едно тело, а имаа две срца, починаа...