vesti24.mk

Tag : жител

ЗАБАВА

Кинески стогодишник, наводно, ја должи својата долговечност на алкохолот и цигарите

admin
Жител на Кина, кој по стоти пат ги дувна свеќите на 27 јуни, вели дека својата долговечост ја припишува на алкохолот и цигарите. – Сè...
ВЕСТИ

Опожарен домот на 52-годишен жител од Тработивиште

admin
Пожар избувна претпладнево во куќата на 52-годишниот Ѓорѓи Марков од селото Тработивиште. Екипи од Територијалната противпожарна единица од Делчево веднаш по дојавата се упатиле на...