vesti24.mk

Tag : жртва

ВЕСТИ

Британскиот сој на коронавирус ја зема првата жртва во Македонија

admin
Два нови случаи на британскиот сој на вирусот се откриени во Македонија. Веста ја објави на Твитер д-р Горан Кунгуловски од Лабораторијата за генетика и персонализирана...
ЗАБАВА

Пронајдени сочувани неврони на жртва на Везув од пред 2.000 години

admin
Италијанските археолози, откриле совршено сочувани неврони на една од жртвите на ерупцијата на вулканот Везув, што се случила во 79 година од Нашата ера. –...
ЗАБАВА

Ја држел заробена и врзана за ланци цели 10 години: Жртвата открива детали за хоророт и како живее денес (ВИДЕО)

admin
Мишел Најт, една од трите жени кои Ариел Кастро ги држел заробени повеќе од 10 години во “Куќата на хоророт” во Кливленд, проговорила за борбите...