vesti24.mk

Tag : ЗАБАВА

забава, каде вечер, оффнет, среќа, за се, надобрата забава можете да најдете во нашата веб страница

ВЕСТИ ЗАБАВА

ПОЛИЦИЈАТА РАСТУРИ ЗАБАВА ВО 04 ЧАСОТ УТРОВО: Во полициска станица завршиле три полнолетни лица и 10 малолетници!

admin
Денеска (06.06.2021) во 03.49 часот, по претходна пријава и врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Центар и Бит Пазар...
ЗАБАВА

ФОТО: Забава како во добрите стари времиња, 3.000 луѓе во ноќен клуб во Ливерпул

admin
По повеќе од една година љубителите на ноќниот живот во Ливерпул конечно уживаа. Три илјади луѓе синоќа се собраа на огромна забава во ноќниот клуб...
ВЕСТИ ЗАБАВА

Три сестри организирале забава во нивниот дом – полицијата на лице место фати 11 полнолетни и 10 малолетни лица

admin
На 27.03.2021 во 20.48 часот, по претходна пријава, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во семејна куќа на ул.„Народна револуција“ во  Куманово,  сопственост на...
ВЕСТИ ЗАБАВА

Аплауз за Венко: Среде Скопје журка, ечи „жена од султана“- Спасовски и Филипче спијат (ВИДЕО)

admin
На социјалните мрежи вечерва се споделуваат видеа од ноќен клуб каде вечерва ечи познатата песна „жена од султана“, а внатре се одржува забава. На видеото...
ЗАБАВА

Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида (ФОТО)

admin
Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека пак Доналд останал во Вашингтон. Првата дама на САД, Меланија, ја честиташе новата година со...
ЗАБАВА

Кога ќе видите што прави овој поштар пред вратата, убаво ќе се изнасмеете (ВИДЕО)

admin
Вработен во американската служба за достава УПС стана вистински хит по точката што ја изведе пред безбедносната камера. Поштарот забележал дека пред куќата каде доставувал...
ЗАБАВА

Гробница стара 4.400 години откриена во близина на Каиро

admin
Американската компанија „SplashData“ ја објави традиционалната годишна листа – „Топ 100 најлоши лозинки“ што ги користат луѓето на нивните интернет профили. Неприкосновен „шампион“ е познатата...
ЗАБАВА

Избрани најлошите шифри на интернет за 2018. година

admin
Американската компанија „SplashData“ ја објави традиционалната годишна листа – „Топ 100 најлоши лозинки“ што ги користат луѓето на нивните интернет профили. Неприкосновен „шампион“ е познатата...
ЗАБАВА

Пари летаа од блиндирано возило, на патот настана хаос

admin
На трогателна церемонија во болница во Лондон 24-годишниот Дарен Истон се ожени со својата свршеница Лорен Папе. Одлуката за свадбата била донесена веднаш штом лекарот...
ЗАБАВА

Пејачката Шакира обвинетa за затајување данок од 14,5 милиони евра

admin
Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година, на 27-годишна возраст, а како виновен за нејзината смрт многумина го посочуваа нејзиниот поранешен сопруг, Блејк Филдер...
ЗАБАВА

Авганистан: Ќе се казнуваат ли мажите кои гледаат во жени подолго од 14 секунди?

admin
Во едно неодамнешно истражување научниците го издвоија најбрзото животно во светот. Станува збор за мравката mystrium camillae, позната и како „дракула“, пишува „Скај њуз“. Брзината...