vesti24.mk

Tag : ЗАБАВА

забава, каде вечер, оффнет, среќа, за се, надобрата забава можете да најдете во нашата веб страница

ЗАБАВА

Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида (ФОТО)

admin
Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека пак Доналд останал во Вашингтон. Првата дама на САД, Меланија, ја честиташе новата година со...
ЗАБАВА

Кога ќе видите што прави овој поштар пред вратата, убаво ќе се изнасмеете (ВИДЕО)

admin
Вработен во американската служба за достава УПС стана вистински хит по точката што ја изведе пред безбедносната камера. Поштарот забележал дека пред куќата каде доставувал...
ЗАБАВА

Гробница стара 4.400 години откриена во близина на Каиро

admin
Американската компанија „SplashData“ ја објави традиционалната годишна листа – „Топ 100 најлоши лозинки“ што ги користат луѓето на нивните интернет профили. Неприкосновен „шампион“ е познатата...
ЗАБАВА

Избрани најлошите шифри на интернет за 2018. година

admin
Американската компанија „SplashData“ ја објави традиционалната годишна листа – „Топ 100 најлоши лозинки“ што ги користат луѓето на нивните интернет профили. Неприкосновен „шампион“ е познатата...
ЗАБАВА

Пари летаа од блиндирано возило, на патот настана хаос

admin
На трогателна церемонија во болница во Лондон 24-годишниот Дарен Истон се ожени со својата свршеница Лорен Папе. Одлуката за свадбата била донесена веднаш штом лекарот...
ЗАБАВА

Пејачката Шакира обвинетa за затајување данок од 14,5 милиони евра

admin
Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година, на 27-годишна возраст, а како виновен за нејзината смрт многумина го посочуваа нејзиниот поранешен сопруг, Блејк Филдер...
ЗАБАВА

Авганистан: Ќе се казнуваат ли мажите кои гледаат во жени подолго од 14 секунди?

admin
Во едно неодамнешно истражување научниците го издвоија најбрзото животно во светот. Станува збор за мравката mystrium camillae, позната и како „дракула“, пишува „Скај њуз“. Брзината...
ЗАБАВА

Џенет Џексон меѓу познатите рокери на дoделувањето на најважното рок-признание во светот

admin
Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година, на 27-годишна возраст, а како виновен за нејзината смрт многумина го посочуваа нејзиниот поранешен сопруг, Блејк Филдер...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Дваесет отсто од светската популација има физичка аномалија, меѓу нив е и Меган Маркл

admin
На околу 20 отсто од луѓето во светот вториот прст на стапалата им е подолг од палецот. Оваа „аномалија“ има и свое име и позната...