vesti24.mk

Tag : Заблуда

ЗАБАВА

Новата студија ја разби најголемата заблуда за коронавирусот – цело време го правевме ова, а било непотребно

admin
Постојаното бришење на површините со алкохол и маничното купување на дезинфекциски средства можеби е претерана реакција, сугерира новото истражување. Студијата на авторот Емануел Голдман, микробиолог...
ЗАБАВА

Целиот свет им се заблагодари на Инстаграм девојките за тоа што покажале како навистина изгледаат нивните тела!

Ferad Aruc
Доколку за момент сте сè почувствувале обично или изгубено во совршениот свет на социјалните мрежи, слободно издишете, бидејќи не сте единствени. Всушност, целиот свет живее...