vesti24.mk

Tag : заболени од коронавирус

ЗАБАВА

Чиле започна со дресирање на кучиња кои ќе се користат за откривање на заболени од корона вирусот

admin
Чилеанската полиција почна да дресира кучиња кои ќе се користат за да откриваат луѓе болни од корона вирусот, така што ќе го откриваат присуството на...