vesti24.mk

Tag : Заборавање

ЗАБАВА

Заборавете каде ги оставате работите, не се сеќавате на информациите? 5 начини за подобрување на меморијата

admin
Дали постојано заборавате каде ги оставате работите и ви е тешко да се сетите на информациите што ги прочитавте утрово? Време е да започнете да...
ЗАБАВА

Заборавањето е корисно за вашиот мозок

admin
Ново истражување на Универзитетот на Торонто оди во прилог на тезата дека заборавањето е заштитен механизам во самиот мозок, односно да не заштити од преоптовареност...