vesti24.mk

Tag : забрана за влез

ВЕСТИ

Италија забрани влез за државјани од 13 земји, меѓу нив и Македонија

admin
Италија од денеска забранува влез на нејзина територија од 13 земји за кои процени дека имаат премногу случаи на Ковид-19. На списокот, составен од Министерството...