vesti24.mk

Tag : забрана за движење

ВЕСТИ

МВР: Маска не неносело 571 лице, 22 го прекршиле полицискиот час

admin
Од 22.00 часот (25.03.2021) до 05.00 часот (26.03.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (25/26.03.2021)...
ВЕСТИ

МВР: 23 лица не ја почитувале забраната за движење, регистрирани 455 санкции за неносење маски

admin
Од 22 часот (17.03.2021) до 05 часот (18.03.2021) констатирано е дека 23 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак...
ВЕСТИ

Скопје, Куманово, Штип, Тетово и 12 околни општини во 80-часовен карантин, останатите со дневни рестрикции

admin
Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, Петровец и...
ВЕСТИ

Од денеска до понеделник нов полициски час, се забранува и посета на гробишта

admin
По зголемениот број новодијагностицирани случаи со Ковид-19 во земјава и за ефикасно спречување на ширењето на коронавирусот, Владата донесе одлука да се воведе целосна забрана...