vesti24.mk

Tag : забрана

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

САД може да ја забрани апликацијата Тик Ток

admin
Американските власти имаат намера да ја забранат кинеската популарна апликација ТикТок на територијата на САД, изјави денеска државниот секратар Мајк Помпео за телевизијата Фокс Њуз. Според достапните информации,...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Индија забрани 59 кинески апликации, меѓу нив се најде и ,,Тик-Ток’’

admin
Забраната започна од 15 јуни оваа година, откако по индиските и кинеските судири починаа најмалку 20 војници, а повеќе од 75 се повредени. Владата на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вечер: Забраната за превоз на патници надвор од Македонија не важи само за една туристичка агенција

admin
Во период кога има забрана за вршење превоз на патници надвор од границите на Македонија, на повидок е скандал со прифаќање на барање на туристичка...