vesti24.mk

Tag : загадувач

ЗАБАВА

Истражување: Бучавата од луѓето е огромен светски загадувач

admin
За науката и досега беше познато дека човечката бучава може да има негативно влијание на некои животни, но ново истражување на Кралскиот универзитет во Белфаст,...