vesti24.mk

Tag : загинато лице

ВЕСТИ

Еден загинат, 10 повредени викендов во сообраќајки во Скопје

admin
Еден пешак е загинат, двајца сопатници и еден возач на автомобил се здобиле со тешки телесни повреди, а седум лица се здобиле со лесни телесни...
ЦРНА ХРОНИКА

Еден загинат, тројца тешко повредени во 40 сообраќајки во Скопје

Ferad Aruc
Едно лице загинало во една од вкупно 40 сообраќајки регистрирани за продолжениот празничен викенд на подрачјето на СВР Скопје. Во две сообраќајки биле потешко повредени...