vesti24.mk

Tag : Заев за името

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев за името: Немам намера ништо да продавам, ниту да купувам

Ferad Aruc
Ви пренесуваме дел од интервјуто на премиерот Зоран Заев за МКД.мк: Би се согласиле ли со промена на Уставот, бидејќи предлозите што се споменуваат од...