vesti24.mk

Tag : Заев

ВЕСТИ

Честитката од Алексис Ципрас до Заев всушност била лажна вест

admin
Лажна беше информацијата која што ја објавија дел од медиумите во Македонија дека наводно поранешниот премиер Алексис Ципрас преку социјалната мрежа на Твитер испратил честитка...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Со покачување на струјата Заеви се богатат, а граѓаните осиромашуваат – Грабежот мора да запре!

admin
Граѓаните се против покачувањето на цената на струјата. Тоа е огромен удар врз нивниот џеб и домашен буџет, во услови на пандемија, кога голем број...
ВЕСТИ

Николоски: На 15 јули народот ќе го згази Заев заради сите понижувања, криминал и неправди кои му ги нанесе!

admin
Вчера имав прекрасен ден во Струмица, а денес во Гевгелија, илјадници луѓе очекуваат и ќе донесат обнова на Македонија! Знам дека и Заев знае за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од рубриката „Заеви розови очила, ајде да одиме на избори“: Макрадули со фанфари ќе потврди промена на прозорци во училиште?!

admin
Ако се сомневавте во сериозноста на ова несериозна влада за одење на избори на 5.јуни, една вест веројатно ќе ве предомисли. Најверојатно, ќе го смени...
ВЕСТИ

Мицкоски: Политиката на Заев не доведе во ситуација да ни го третираат јазикот како јазична норма

admin
Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој зборуваше за моменталната ситуација во која се наоѓа Република Македонија...
ВЕСТИ

Станишев: Најдобро за Бугарија е СДСМ и Заев да се на власт

admin
Бугарија е национално заинтересирана за победата на Зоран Заев и социјалдемократите во Македонија, но не очекувајте дека чудата ќе се случат во многу краток временски...
ВЕСТИ

Милошоски: Лажат за бомбите, ако Заев прифати ТВ дуел со мене, ќе го отворам како пупка

admin
Пратеникот Антонио Милошоски вели дека обвинителката Фатиме Фетаи ги слушала „бомбите“ кои пред неколку дена беа објавени јавно, а на кои се слуша како тој...
ВЕСТИ

Трипуновски: Додека Заев диктира судски пресуди и крои обвиненија, граѓаните ја живеат тешката реалност секој ден

admin
Зборев со чичко Томе, човек кој животот го поминал заработувајќи со своите две раце од оваа македонска земја. На чесен и честит начин. Кажува како...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Вице директни учесници во изборна корупција, поткуп, закани, уцени и притисоци

admin
Зоран Заев со посебни истражни мерки и во 2014 година е снимен како врши кривично дело. Постојат разговори во Јавното обвинителство во кои Зоран и...
ВЕСТИ

Техничкиот Спасовски контра Венецијанска комисија: „Спроведувањето на Законот за јазиците е на добар пат“

admin
Техничкиот премиер Оливер Спасовски ги „утеши“ граѓаните, особено Македонците. Воедно, чуварот на Заевиот трoн, како што го нарекуваат во јавноста, застана целосно контра Венецијанската комисија...
ВЕСТИ

Арсовски: Заев го руинираше правниот систем преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем

admin
Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева. Јавноста е сведок дека Зоран Заев преку Владата на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во...
ВЕСТИ

Заев од Гостивар: Со името „Северна“ ја исполнивме вековната аспирација на нашите предци

admin
Направивме чекори за пример и цел свет зборува за тоа. Конечно го фиксиравме, го зацврстивме идентитетот, никој веќе не го спори македонскиот јазик и македонскиот...